Чи готове Запоріжжя до похоронного колапсу – вже з 15 березня

10 Березня 2018 15:00

Без довідки із суду поховання буде неможливим вже з 15 березня.
Зміни процедури поховання за «правкою Лозового» до Кримінального кодексу прокоментував сьогодні, 10 березня, на Громадському радіо нардеп Андрій Павловський.

Людину, яка навіть померла вдома, без дозволу з суду та без експертизи не можна буде поховати. Уявіть, що станеться. В Україні за статистикою помирає 1600-1800 людей на день. І всі дозволи на захоронення повинні давати суди.
По-перше, це призведе до певного колапсу і перевантаження суддів. З іншого боку, це ще й навантаження на морги.
Суддя згідно нових поправок має 72 години, щоб прийняти рішення: давати дозвіл чи ні, проводити експертизу чи ні.
Як зміниться процедура?
Раніше було так: якщо людна помирала вдома, від старості, довго хворіла та до неї приходили лікарі, приходив лікуючий лікар із відповідного медичного закладу, оглядав, давав довідку про смерть. Приходив дільничний чи оперативна група, оглядали правоохоронці. Якщо немає зовнішніх ознак насильницької смерті – давали відповідну довідку, вносили в реєстр. Теоретично на другий день могли поховати людину.
Відповідно до змін суддя тільки 72 години буде приймати рішення. При чому, суддя обмежений трьома днями, а термін проведення експертизи ніяк не обмежений. Експертизу можуть робити й день, і два, й місяць. А весь час людина не буде похована.
На відео – повна версія розмови:

Скорочену текстову версію підготувала Катерина Халецька